Eser Açıklaması

ADALET: T.C. ADALET BAKANLIĞI’NIN LOGOSU ÜZERİNDE OYNAMA YAPILMIŞTIR. BU SÜREÇTE HİLAL VE YILDIZ LOGODAN AYIKLANMIŞ TERAZİNİN SAĞ TARAFI DOLAR İŞARETLERİ İLE DESTEKLENMİŞTİR. ÇALIŞMA TÜRKİYE CUMHRURİYETİ SINIRLARI EKSENİNDE ADALETİN FİNANSAL ÇARKLAR ÖZELİNDE DÖNDÜĞÜNÜ KISA VE NET BİR ÇAĞRI İLE BETİMLEME AMACINDADIR.

SP47IFILYUM: ESER ANA KAPSAMDA BARIŞ TEMASINI ALEGORİK BİR ANLAM ELE ALMAKTADIR. ÇALIŞMADA AK-47 VE 7.62MM MERMİ KOVANI KULLANILMAKTADIR. ESER ADINI ZEYTİN DALI VE GÜVERCİNİN YANI SIRA EVRENSEL VE SİYASAL MÜNAZARALARDA BİR BARIŞ ÇİÇEĞİ OLARAK SUNULAN SPATIFILYUM ADLI BİTKİDEN ALMAKTADIR. MERMİ KOVANI VAZONUN, AK-47’NİN DEFORME EDİLMİŞ NAMLUSU İSE BİTKİNİN YAPRAKLARININ TEMSİLİDİR.

KİRLENMEK GÜZEL Mİ?: BU ESER SON DÖNEMLERDE ARDI ARKASI KESİLMEYEN ENSEST İLİŞKİ, PEDOFİLİ VE ÇOCUK GELİN VAKALARININ PSİKOLOJİK OLARAK ÜZERİMDE YARATTIĞI ETKİ DOĞRULTUSUNDA ORTAYA ÇIKMIŞTIR. ESER İÇERİĞİNDE OMO’NUN YILLARDIR SÜRE GELEN “KİRLENMEK GÜZELDİR.” SÖYLEMİNİ KİRLENMEK GÜZEL Mİ? ÜZERİNDEN ELE ALARAK BİR KIZ ÇOCUĞU İLE DESTEKLEYEREK PEDOFİLİ, ENSEST İLİŞKİ, ÇOCUK GELİN VE AKRABA EVLİLİĞİ GİBİ DURUMLARA DİKKAT ÇEKME AMACINI TAŞIMAKTADIR.

Eserin Adı

Görsel (1) ADALET
Görsel (2) SP47IFILYUM
Görsel (3) KİRLENMEK GÜZEL Mİ?

Boyut

32 X 32CM
28 X 73CM
70 X 80CM

Üretim Yılı

2021 - 2022

Katıldığı Eser Sayısı

3

Teknik

Görsel (1) DİJİTAL MANİPÜLASYON
Görsel (2) MDF ÜZERİ SPREY BOYA ÇÖZÜMLEMESİ (STENCIL)
Görsel (3) MDF ÜZERİ SPREY BOYA ÇÖZÜMLEMESİ (STENCIL)

Fiyat

ADALET: 300₺
SP47IFILYUM: 750₺
KİRLENMEK GÜZEL Mİ?: 600₺

© M4NM. All rights reserved.